Průvodce březostí feny a Deník chovatele
e-Pregnancy Kalendář a Breeder's Diary

Zpracovala: Monika Tušanová © 5/2007, všechna práva vyhrazena.
Autor programu: Richard Tušan © 7/2007

Všechny tyto služby jsou chovatelům bezplatné.


Průvodce březostí feny

Elektronický tehotenský kalendár je chovateľmi psov už obľúbený elektronický kalendár, ktorý nás každý deň informuje o tom, čo sa deje vo vnútri našej sučky počas jej tehotenstva.

Kalendár bol rozšírený o 19 nových jazykových verzií. Vďaka medzinárodnej spolupráci chovateľov 20 krajín ho môžme dnes využívať celosvetovo bez jazykovej bariéry. Boli pridané aj nové funkcie pre sociálne siete.

Po zadaní dátumu párenia sa Vám zobrazí celé obdobie gravidity s obrázkami a popisom vývoja plodu až po samotný pôrod. Nájdete tam aj cenné rady, ako sa starať o sučku v čase materstva a odpovede na zmeny v jej správaní.

Chovatelia, ktorí chcú na svojich webových stránkach aj takýmto spôsobom prezentovať svoj očakávaný vrh, si po zadaní dátumu párenia a vygenerovaní odkazu môžu "Pregnancy kalendar" umiestniť spolu s logom na svoju webovú stránku. Taktiež vďaka novým funkciám môžu zdieľať na sociálnych sieťach nielen celý kalendár, ale aj práve aktuálny deň gravidity sučky a vývoja plodov.

Deník chovatele

V nadväznosti na Pregnancy kalendar, ktorý som pred časom spracovala pre chovateľov ako príručku o tom, čo sa deje vo vnútri našej sučky počas jej tehotenstva, prinášam v krátenej forme sľúbené pokračovanie "Breeders diary" (denník chovateľa)

Tento denník som spracovala pre chovateľov ridgebackov na základe štúdia etológie a odbornej literatúry, pridala som pozorovania a poznatky z vlastnej chovateľskej praxe. 

Dúfam, že táto práca pomôže chovateľom lepšie pochopiť vývoj a potreby šteniat v ich presne daných vývojových fázach a bude prínosom hlavne pre chovateľov začínajúcich.

Táto práca "Denník chovateľa" je projekt venovaný starostlivosti o suku a jej šteniatka od okamihu narodenia až po odchod do nových domovov.