Průvodce březostí feny a Deník chovatele
e-Pregnancy Kalendář a Breeder's Diary

Zpracovala: Monika Tušanová © 5/2007, všechna práva vyhrazena.
Autor programu: Richard Tušan © 7/2007


Průvodce březostí feny

Elektronický tehotenský kalendár je chovateľmi psov už obľúbený elektronický kalendár, ktorý nás každý deň informuje o tom, čo sa deje vo vnútri našej sučky počas jej tehotenstva.

Kalendár bol rozšírený o 19 nových jazykových verzií. Vďaka medzinárodnej spolupráci chovateľov 20 krajín ho môžme dnes využívať celosvetovo bez jazykovej bariéry. Boli pridané aj nové funkcie pre sociálne siete.

Viac o projekte
Po zadaní dátumu párenia sa Vám zobrazí celé obdobie gravidity s obrázkami a popisom vývoja plodu až po samotný pôrod. Nájdete tam aj cenné rady, ako sa starať o sučku v čase materstva a odpovede na zmeny v jej správaní.

Služba pre chovateľov
Chovatelia, ktorí chcú na svojich webových stránkach aj takýmto spôsobom prezentovať svoj očakávaný vrh, si po zadaní dátumu párenia a vygenerovaní odkazu môžu "Pregnancy kalendar" umiestniť spolu s logom na svoju webovú stránku. Taktiež vďaka novým funkciám môžu zdieľať na sociálnych sieťach nielen celý kalendár, ale aj práve aktuálny deň gravidity sučky a vývoja plodov.

Všetky tieto služby chovateľom sú bezplatné. Deník chovatele

autorský článek, Monika Tušanová

V nadväznosti na Pregnancy kalendar, ktorý som pred časom spracovala pre chovateľov ako príručku o tom, čo sa deje vo vnútri našej sučky počas jej tehotenstva, prinášam v krátenej forme sľúbené pokračovanie "Breeders diary" (denník chovateľa)

Tento denník som spracovala pre chovateľov ridgebackov na základe štúdia etológie a odbornej literatúry, pridala som pozorovania a poznatky z vlastnej chovateľskej praxe. 

Dúfam, že táto práca pomôže chovateľom lepšie pochopiť vývoj a potreby šteniat v ich presne daných vývojových fázach a bude prínosom hlavne pre chovateľov začínajúcich.

Táto práca "Denník chovateľa" je projekt venovaný starostlivosti o suku a jej šteniatka od okamihu narodenia až po odchod do nových domovov.